2013

Huhtari Cup 13.-14.4.2013

Otteluohjelma ja tulokset:

Lauantai 13.4.2013

 

F9 –ikäluokka (-04 –syntyneet) 2 x 15 min


 

klo 9.30 SL1 PEPO Keltainen – STPS Ahma   6-1

klo 9.30 SL2 Kultsu – PEPO Violetti   2-7

klo 9.30 SL3 STPS Karhut – MP   5-1


 

klo 10.10 SL1 STPS Ahmat – STPS Karhut   6-2

klo 10.10 SL2 PEPO Keltainen – Kultsu   5-3

klo 10.10 SL3 MP – PEPO Violetti   1-9


 

klo 12.30 SL1 PEPO Keltainen – PEPO Violetti   2-4

klo 12.30 SL2 STPS Karhut – Kultsu   4-3

klo 12.30 SL3 MP – STPS Ahmat   3-3


 

klo 13.10 SL1 PEPO Violetti – STPS Karhut   8-2

klo 13.10 SL2 PEPO Keltainen – MP   7-0

klo 13.10 SL3 Kultsu – STPS Ahmat   4-1


 

klo 14.00 SL1 PEPO Keltainen – STPS Karhut   5-5

klo 14.00 SL2 MP – Kultsu   3-6

klo 14.00 SL3 STPS Ahmat – PEPO Violetti   2-10

 

 

 

E11 –ikäluokka (-02 –syntyneet 2 x 15 min

 

klo 11.00 SL1 Kultsu – PEPO   2-2

klo 11.00 SL2 LAUTP – Lupo   5-1


 

klo 11.40 SL1 STPS – Kultsu   5-0

klo 11.40 SL2 PEPO – LAUTP   3-0


 

klo 14.45 SL1 LAUTP – STPS   0-5

klo 14.45 SL2 Lupo – PEPO   1-1


 

klo 15.30 SL1 STPS – Lupo   4-0

klo 15.30 SL2 Kultsu – LAUTP   1-2


 

klo 16.15 SL1 PEPO – STPS   0-4

klo 16.15 SL2 Lupo – Kultsu   0-0

 

E 11 Huhtari Cup:n lopputilanne:

 

1. STPS               12 
2. LAUTP6
3. PEPO5
4. Kultsu2
5. Lupo2

 


 


 

Sunnuntai 14.4.2013

 

F8 –ikäluokka (-05 –syntyneet) 2x15 min


 

klo 10.00 SL1 PEPO Keltainen – STPS   3-6

klo 10.00 SL2 PEPO Violetti – Kultsu   2-3


 

klo 10.45 SL1 STPS – Kultsu   7-0

klo 10.45 SL2 PEPO Violetti – PEPO Keltainen   5-3


 

klo 13.00 SL1 Kultsu – PEPO Keltainen   1-6

klo 13.00 SL2 STPS – PEPO Violetti   4-1

 

 

 

E10 -ikäluokka (-03 –syntyneet) 2x15 min, mitaliottelut 2x20 min


 

klo 11.30 SL1 PEPO 1 – STPS   1-4

klo 11.30 SL2 PEPO 2 – FC Futura   5-0


 

klo 12.15 SL1 STPS – FC Futura   5-1

klo 12.15 SL2 PEPO 2 – PEPO 1   3-2


 

klo 13.45 SL1 FC Futura – PEPO 1   1-5

klo 13.45 SL2 STPS – PEPO 2   6-0

 

 

1. STPS9

2. PEPO 2

6
3. PEPO 13

4. FC Futura

0

 


 

klo 14.45 SL1 Sarja 1. – Sarja 2.   STPS – PEPO 2   rp. 5-4 (3-3)

klo 14.45 SL2 Sarja 3. – Sarja 4.   PEPO 1 – FC Futura   2-3

 

Loppujärjestys:

 

1. STPS   2. PEPO 2   3. FC Futura   4. PEPO 1

 

 

 

Turnaukseen osallistuneet joukkueet:

 

F8 (s.2005)F9 (s.2004)E10 (s.2003)E11 (s.2002)
STPS Länsi (Savonlinna)MP (Mikkeli)FC Futura (Porvoo)STPS (Savonlinna)
KultsuSTPS Ahmat(Savonlinna)STPS (Savonlinna)Lupo (Luumäki)
PEPO KeltainenSTPS Karhut(Savonlinna)PEPO 1Kultsu
PEPO ViolettiKultsuPEPO 2LAUTP
 PEPO Keltainen PEPO
 PEPO Violetti  
    
    

E10 (s.2003):n turnaus pelattiin sarjana, jonka jälkeen mitalliottelut.

E11 (s.2002):n turnaus pelattiin yksin kertaisena sarjana.