2015

 

 

 

Hyundai Juniorcup 18.-19.4.2015

 

Järjestyksessään XVI (16.) Huhtari Cup (nyt Hyundai Juniorcup) Lappeenrannassa Sammonlahden tekonurmella ja Visma Areenalla.

  • Lauantaina 18.4.2015 pelaavat F9- ja E11- pojat.
  • Sunnuntaina 19.4.2015 pelaavat F8- ja E10-pojat.
  • F8- ja F9-poikien ottelut pelataan uudella Visma Areenalla.
  • E10- ja E11-poikien ottelut pelataan Sammonlahden tekonurmella.

Kaikki otteluohjelmat löytyy täältä.

Kaikkiaan 56 joukkuetta mukana ja kahden päivän aikana 124 ottelua.

Turnausmainoksen löydät täältä ja toisen täältä.

Lehtiuutinen turnauksesta täällä.

Hyundain kansainvälisestä tuesta jalkapallolle lisää sekä ETU PELIPASSIN HALTIJAPERHEILLE tässä dokumentissa

TURNAUSRUOKAILU järjestetään Visma Areenan viereisessä liikuntahallissa. Ennakkovarauksien lisäksi voi paikanpäällä ostaa ruokailulippuja.

KUVIA turnauksesta. 

 

Turnaukseen osallistuvat joukkueet: (56 joukkuetta)

 

F8 (07-synt.) F9 (06-synt.) E10 (05-synt.) E11 (04-synt.)

 
 
 
Tasolohko A Tasolohko A Tasolohko A Tasolohko A
       
PEPO Kelt. PEPO Kelt. PEPO Kelt. PEPO Kelt.
JIPPO Musta Kona Vire pun. Kultsu Musta JIPPO Pun.
LAUTP Sin. LAUTP Sin. LAUTP Sin. JIPPO Musta
MP Sininen JIPPO Pun. WJK TuPS
Kultsu STPS MiKi STPS Kelt.
JIPPO Pun. JIPPO Musta STPS Kona MuVi White
    FC Reipas FC LaPa
Tasolohko B Tasolohko B IPS Komeetat
       
PEPO Violetti PEPO Violetti Tasolohko B Tasolohko B
JIPPO LAUTP Valk.    
LAUTP Valk. JIPPO PEPO Violetti PEPO Violetti
MP Valkoinen STPS Kultsu Pun. JIPPO
MP Sin.Valk. FC Lapa LAUTP Valk. Kona MuVi Reds
PEPO Lila PEPO Lila STPS Kona Karhula Sin
    MP Valkoinen Kultsu
    Purha TuPS Harmaa
    HaPK JiiKoo
    IPS STPS Musta

 

Otteluohjelma ja tulokset  

* Kaikkiaan 124 ottelua kahden päivän aikana

 

Hyundai Juniorcup 2015 lauantai 18.4.

* Yhteensä 62 ottelua

F9 Tasolohko A ja B Visma Areena peliaika 1x25 min 

Tasolohko AVisma Areena 1      Tasolohko BVisma Areena 2     
               
klo       klo      
9:00PEPO Kelt.-LAUTP Sin. 3- 9:00PEPO Violetti-LAUTP Valk. 5-
9:30Kona Vire pun.-STPS 4- 9:30FC Lapa-PEPO Lila 1- 4
10:00JIPPO Pun.-JIPPO Musta 2- 10:00JIPPO-STPS 3- 1
10:30JIPPO Musta-PEPO Kelt. 6- 2 10:30LAUTP Valk.-FC Lapa 1- 1
11:00STPS-JIPPO Pun. 3- 3 11:00STPS-PEPO Violetti 6- 2
11:30LAUTP Sin.-Kona Vire pun. 1- 1 11:30PEPO Lila-JIPPO 2- 7
12:00       12:00      
13:00PEPO Kelt.-STPS 2- 5 13:00FC Lapa-STPS 3- 3
13:30Kona Vire pun.-JIPPO Musta 4- 1 13:30PEPO Violetti-PEPO Lila 4-
14:00LAUTP Sin.-JIPPO Pun. 2- 14:00LAUTP Valk.-JIPPO 0- 6
14:30Kona Vire pun.-JIPPO Pun. 6- 14:30JIPPO-PEPO Violetti 9- 4
15:00JIPPO Musta-STPS -  15:00STPS-LAUTP Valk. - 
15:30PEPO Kelt.-Kona Vire pun. 6- 1 15:30PEPO Violetti-FC Lapa 3-
16:00JIPPO Musta-LAUTP Sin. -  16:00STPS-PEPO Lila 3- 3
16:30JIPPO Pun.-PEPO Kelt. 4- 7 16:30FC Lapa-JIPPO - 
17:00LAUTP Sin.-STPS -  17:00LAUTP Valk.-PEPO Lila 5- 1
17:30       17:30      

 

E11 Tasolohko A ja B Sammonlahden tekonurmella peliaika 1x30 min 

Tasolohko A1Slahti 1      Tasolohko B1Slahti 1     
klo       klo      
10:10PEPO Kelt.-JIPPO Pun. 5- 0 09:00Kultsu-Kona Karhula 3- 0
10:45STPS Kelt.-TuPS 0- 0 09:35JIPPO-JiiKoo 1- 5
12:30TuPS-PEPO Kelt. 1- 2 11:20JiiKoo-Kultsu 2- 0
13:05JIPPO Pun.-STPS Kelt. 1- 7 11:55Kona Karhula-JIPPO 3- 1
14:50PEPO Kelt.-STPS Kelt. 4- 1 13:40Kultsu-JIPPO 4- 1
15:25JIPPO Pun.-TuPS 2- 6 14:15Kona Karhula-JiiKoo 0- 0
               
               
Tasolohko A2Slahti 2      Tasolohko B2Slahti 2     
klo       klo      
10:10Kona MuVi-FC LaPa 1- 2 09:00PEPO Violetti-Kona MuVi 0- 3
10:45Komeetat-JIPPO Musta 1- 0 09:35TuPS Harmaa-STPS Musta 3-
12:30JIPPO Musta-Kona MuVi 0- 3 11:20STPS Musta-PEPO Violetti 1- 5
13:05FC LaPa-Komeetat 0- 6 11:55Kona MuVi-TuPS Harmaa 1- 4
14:50Kona MuVi-Komeetat 0- 2 13:40PEPO Violetti-TuPS Harmaa 0-
15:25FC LaPa-JIPPO Musta 0- 0 14:15Kona MuVi-STPS Musta 1- 3
               
Sijoitusottelut       Sijoitusottelut      
Tasolohko ASlahti 1      Tasolohko BSlahti 2     
klo       klo      
16:10Jippo pun. A1/4-A2/4 Jippo musta 9- 4 16:10JIPPO A1/4-A2/4 STPS Musta 4- 6
16:45TuPS A2/3-A1/3 Kona MuVi 10- 1 16:45Kona Karhula A1/3-A2/3 PEPO Violetti 1- 3
17:20STPS A1/2-A2/2 FC LaPa 7- 0 17:20Kultsu A1/2-A2/2 Kona MuVi Reds 4- 0
17:55PEPO Kelt. A1/1-A2/1 Komeetat 3- 1 17:55JiiKooA1/1-A2/1 TuPS Harmaa 2- 1 rl
18:30Palkintojen jako      18:30Palkintojen jako     

 

 

Hyundai Juniorcup 2015 sunnuntai 19.4.

* 62 ottelua

F8 Tasolohko A ja B Visma Areena peliaika 1x25 min 

 

Tasolohko AVisma Areena 1      Tasolohko BVisma Areena 2     
               
klo       klo      
9:00PEPO Kelt.-Kultsu 1- 9:00PEPO Violetti-LAUTP Valk. 8- 1
9:30LAUTP Sin.-MP Sininen 2- 0 9:30PEPO Lila-MP Valkoinen 2- 1
10:00JIPPO Musta-JIPPO Pun. 4- 8 10:00JIPPO-MP Sin.Valk. 7- 1
10:30Kultsu-LAUTP Sin. 1- 10:30LAUTP Valk.-PEPO Lila 3- 1
11:00JIPPO Pun.-PEPO Kelt. 5- 1 11:00MP Sin.Valk.-PEPO Violetti 1- 10
11:30MP Sininen-JIPPO Musta 5- 11:30MP Valkoinen-JIPPO 3- 5
12:00       12:00      
13:00LAUTP Sin.-JIPPO Pun. 3- 1 13:00PEPO Lila-MP Sin.Valk. 6 - 0
13:30PEPO Kelt.-MP Sininen 2- 1 13:30PEPO Violetti-MP Valkoinen 3- 3
14:00Kultsu-JIPPO Musta 3- 6 14:00LAUTP Valk.-JIPPO 1- 4
14:30JIPPO Musta-PEPO Kelt. 7- 4 14:30JIPPO-PEPO Violetti  5 - 2
15:00JIPPO Pun.-MP Sininen 4 - 15:00MP Sin.Valk.-MP Valkoinen 2- 6
15:30PEPO Kelt.-LAUTP Sin. 0-4 15:30PEPO Violetti-PEPO Lila 2- 3
16:00Kultsu-JIPPO Pun. 2- 16:00LAUTP Valk.-MP Valkoinen 5- 0
16:30LAUTP Sin.-JIPPO Musta 2- 16:30PEPO Lila-JIPPO 4- 7 
17:00MP Sininen-Kultsu 3- 17:00MP Sin.Valk.-LAUTP Valk. 0 - 5 
17:30       17:30      

 

E10  Tasolohko A ja B Sammonlahden tekonurmella peliaika 1x30 min 

Tasolohko A1Slahti 1      Tasolohko B1Slahti 1     
klo       klo      
09:00PEPO Kelt.-LAUTP Sin. 0- 2 10:10Kultsu Pun.-PEPO Violetti 0- 7
09:35WJK-STPS 1- 1 10:45Purha-MP Valkoinen 3- 1
11:20STPS-PEPO Kelt. 3- 0 12:30MP Valkoinen-Kultsu Pun. 5- 0
11:55LAUTP Sin.-WJK 1- 0 13:05PEPO Violetti-Purha 3- 1
13:40PEPO Kelt.-WJK 1- 0 14:50Kultsu Pun.-Purha 0- 6
14:15LAUTP Sin.-STPS 0- 4 15:25PEPO Violetti-MP Valkoinen 5- 1
               
               
Tasolohko A2Slahti 2      Tasolohko B2Slahti 2     
klo       klo      
09:00IPS-Kultsu Musta 2- 2 10:10LAUTP Valk.-IPS 0- 5
09:35MiKi-FC Reipas 4- 0 10:45STPS-HaPK 4- 0
11:20FC Reipas-IPS 4- 0 12:30HaPK-LAUTP Valk. 1- 2
11:55Kultsu Musta-MiKi 0- 2 13:05IPS-STPS 2- 4
13:40IPS-MiKi 1- 4 14:50LAUTP Valk.-STPS 0- 1
14:15Kultsu Musta-FC Reipas 0- 3 15:25IPS-HaPK 5- 1
               
Sijoitusottelut       Sijoitusottelut      
Tasolohko ASlahti 1      Tasolohko BSlahti 2     
klo       klo      
16:10WJK-IPS 0- 2 16:10Kultsu pun-HaPK 1- 3 (rp)
16:45Kultsu musta-PEPO 4- 0 16:45LauTP-MP valk 0- 2
17:20LauTP sininen-FC Reipas 0- 2 17:Purha-IPS 3- 4 (rp)
17:55STPS-MiKi 1- 0 17:55PEPO-STPS 2- 0
18:30Palkintojen jako      18:30Palkintojen jako