2016

 

EM-kisat 2016
Turnauksen maskotti Super-Victor

 

(Päivitetty 17.4.2016)

Hyundai Junior Cup 16.-17.4.2016 Lappeenrannassa  

Järjestyksessään XVII (17.) Hyundai Junior Cup (ent. Huhtari Cup) Lappeenrannassa Sammonlahden tekonurmella ja Visma Areenalla.

Turnaus on ikäluokille F8-E11.

Kaikissa ikäluokissa pelataan Tasolohko A ja Tasolohko B (kilpa- ja haastelohkot).

Mukana ennätykselliset 59 joukkuetta ja kahden päivän aikana pelataan 132 ottelua.

Tarkemmat tiedot:

  • Lauantaina 16.4.2016 pelaavat F9- ja E11- pojat
  • Sunnuntaina 17.4.2016 pelaavat F8- ja E10-pojat
  • F8- ja F9-poikien ottelut pelataan uudella Visma Areenalla
  • E10- ja E11-poikien ottelut pelataan Sammonlahden tekonurmella

TURNAUSESITE

Tiedustelut: nuorisopäällikkö Timo Valkeapää puh. 040 179 5956 tai timo.valkeapaa(@)pepofutis.net

 
Tiedostusvälineiden antia tästä turnauksesta:

Otteluohjelma ja tulokset  

 

Hyundai Junior Cup 2016 lauantai 16.4.

 

F9 Tasolohko A ja B Visma Areena peliaika: Taso A 1x25 min, Taso B 1x20min

 

Visma Areena 1      Visma Areena 2      
klo   taso   klo   taso   
09:30PEPO Lila-Ri-PaB1- 309:30PEPO Keltainen-LAUTPB1- 3
09:55MP sin.valk.-KoNa Karhula ValkB2- 109:55MP Valkoinen-KoNa Karhula sinB2- 7
10:20PEPO Violetti-MP SininenA5- 010:20JIPPO-LAUTPA1- 3
10:50Ri-Pa-MP sin.valk.B0- 310:50KoNa Karhula sin-PEPO KeltainenB6- 0
11:15KoNa Karhula Valk-PEPO LilaB3- 211:15LAUTP-MP ValkoinenB0-4
11:40IPS-PEPO ViolettiA2- 211:40MP Sininen-JIPPOA3-4
12:10MP sin.valk.-PEPO LilaB2- 112:10PEPO Keltainen-MP ValkoinenB1- 2
12:35KoNa Karhula Valk-Ri-PaB0- 312:35KoNa Karhula sin-LAUTPB6- 1
12:50JIPPO-IPSA3-312:50LAUTP-MP SininenA3- 1
13:20KoNa Karhula Valk-PEPO KeltainenB5- 113:20PEPO Lila-MP ValkoinenB4- 7
13:45Ri-Pa-LAUTPB 6-13:45MP sin.valk.-KoNa Karhula sinB- 2
14:10PEPO Violetti-JIPPOA 1- 014:10IPS-LAUTPA 3- 2
14:40MP Valkoinen-Ri-PaB 5- 314:40KoNa Karhula sin-PEPO LilaB 7- 3
15:05PEPO Keltainen-MP sin.valk.B- 715:05LAUTP-KoNa Karhula ValkB- 7
15:30LAUTP-PEPO ViolettiA 1- 115:30MP Sininen-IPSA 3- 2

 

 

E11 Tasolohko A ja B Sammonlahden tekonurmella peliaika 1x30 min

 

Taso A       Taso BLohko A      
klo       klo       
09:35PEPO Violetti-FC ReipasSL 1 2- 109:00PEPO Keltainen-Sudet PunainenSL 1 1- 5
09:35Fc LaPa-YllätysSL 2 0- 109:00Fc Reipas Musta-MPSL 2 9- 0
10:45IPS-Fc LaPaSL 1 3- 011:20MP-PEPO KeltainenSL 1 1- 1
10:45Yllätys-JIPPO MustaSL 2 1- 111:20Sudet Punainen-Fc Reipas MustaSL 2 1- 5
11:55FC Reipas-YllätysSL 1 1- 313:40PEPO Keltainen-Fc Reipas MustaSL 1 0- 2
11:55JIPPO Musta-IPSSL 2 1- 113:40Sudet Punainen-MPSL 2 1- 1
13:05JIPPO Musta-PEPO ViolettiSL 1 3- 2        
13:05FC Reipas-IPSSL 2 5- 0        
14:15PEPO Violetti-Fc LaPaSL 1 4-Taso BLohko B      
15:25IPS-YllätysSL 1 0- 6klo       
15:25Fc LaPa-FC ReipasSL 2 1-10:10IPS 2-LAUTPSL 1 5- 1
16:35Yllätys-PEPO ViolettiSL 1 1-510:10JIPPO Punainen-FC VaajakoskiSL 2 0- 3
16:35FC Reipas-JIPPO MustaSL 2 1-012:30FC Vaajakoski-IPS 2SL 1 3- 0
17:45PEPO Violetti-IPSSL 1 6-012:30LAUTP-JIPPO PunainenSL 2 0- 5
17:45Fc LaPa-JIPPO MustaSL 2 0-414:50IPS 2-JIPPO PunainenSL 1 1- 1
 Sijoitukset: 1.PEPO    14:50LAUTP-FC VaajakoskiSL 2 0- 6
   2.Yllätys            

  3.JIPPO    Sijoitus       
   4.FC Reipas    klo       
   5.IPS    16:00

8. PEPO

-7. LauTPSL 2 0- 3
   6.Fc LaPa    16:005. IPS 2-6. MPSL 1 8- 0
        17:103. Sudet punainen-4. JippoSL 2 2- 1
        17:101. Reipas musta-2. FC VaajakoskiSL 1 9- 0
                

 

Hyundai Junior Cup 2016 sunnuntai 17.4.

 

F8 Tasolohko A ja B Visma Areena peliaika: 1x20 min

 

Visma Areena 1      Visma Areena 2      
klo   taso   klo   taso   
09:00PEPO Violetti-LAUTPA 2-009:00FC Anttola/STPS 1-SudetA 3- 4
09:25PEPO Keltainen-FC Anttola/STPS 2B 4-109:25LAUTP Valkoinen-KultsuB 0- 1
09:50PEPO Violetti-SudetA 4- 109:50LAUTP-FC Anttola/STPS 1A 2- 0
10:15KULTSU-PEPO KeltainenB 0-210:15FC Anttola/STPS 2-LAUTP ValkoinenB 2- 1
10:40FC Anttola/STPS 1-PEPO ViolettiA 0-210:40LAUTP-SudetA 7- 4
11:05LAUTP Valkoinen-PEPO KeltainenB 1-311:05KULTSU-FC Anttola/STPS 2B 3- 1
11:30LAUTP-IPS VandaalitA 2-011:30StU-PEPO ViolettiA 0- 6
11:55LAUTP Valkoinen-IPS HunnitB 0- 211:55PEPO Lila-FC Anttola/STPS 2B 5- 2
12:20FC Anttola/STPS 1-StUA 1-712:20PEPO Violetti-JIPPOA 5- 0
12:45FC Anttola/STPS 2-IPS HunnitB 2- 212:45PEPO Keltainen-MiKiB 1- 6
13:10LAUTP Sininen-FC Anttola/STPS 1A 8-213:10IPS Vandaalit-SudetA 4- 3
13:35LAUTP Valkoinen-PEPO LilaB 1-113:35KULTSU-LAUTP VihreäB 1- 3
14:00JIPPO-LAUTPA 3-314:00LAUTP Sininen-SudetA 7- 3
14:25PEPO Keltainen-LAUTP VihreäB 1-214:25MiKi-KULTSUB 10- 0
14:50LAUTP Sininen-JIPPOA 5-114:50StU-IPS VandaalitA 4- 6
15:15IPS Hunnit-MiKiB 0-415:15PEPO Lila-LAUTP VihreäB 0- 3
15:40JIPPO-StUA 0- 315:40IPS Vandaalit-LAUTP SininenA 0- 5
16:05MiKi-PEPO LilaB 8- 116:05IPS Hunnit-LAUTP VihreäB 1- 1
16:30StU-LAUTP SininenA 1- 316:30JIPPO-IPS VandaalitA 8- 3
16:55PEPO Lila-IPS HunnitB 1-16:55MiKi-LAUTP VihreäB 4- 0

 

E10 Tasolohko A ja B Sammonlahden tekonurmella peliaika 1x30 min

 

Slahti 1       Slahti 1      
Taso A Lohko A      Taso B Lohko A     
klo       klo      
09:00PEPO Violetti-MP sininen 1- 1 10:10Kultsu-PEPO Keltainen 6- 0
09:35KoNa Karhula-WJK 0- 3 10:45FC Reipas-Yllätys 0- 1
11:20KoNa Karhula-PEPO Violetti 0- 5 12:30Yllätys-Kultsu 3- 3
11:55WJK-MP sininen 1- 0 13:05PEPO Keltainen-FC Reipas 0- 6
13:40PEPO Violetti-WJK 2- 2 14:50Kultsu-FC Reipas 2- 1
14:15MP sininen-KoNa Karhula 9- 1 15:25PEPO Keltainen-Yllätys 0- 6
               
Slahti 2       Slahti 2      
Taso A Lohko B      Taso B Lohko B     
klo       klo      
09:00IPS-LAUTP 0- 1 10:10LAUTP-IPS 0-1
09:35LAUTP-Yllätys 2- 1 10:45MP Valkoinen-Tups Valkoinen 2-1
11:20Yllätys-JJK 2- 2 12:30Tups Valkoinen-LAUTP 0-1
11:55JJK-IPS 2- 0 13:05IPS-MP Valkoinen 0-6
13:40IPS-Yllätys 0- 1 14:50LAUTP-MP Valkoinen 1-1
14:15JJK-LAUTP 0- 0 15:25IPS-Tups Valkoinen 0-1
               
SijoitusSlahti 1      SijoitusSlahti 2     
klo       klo      
16:107. KoNa Karhula-8. IPS 3- 2 16:108.PEPO Keltainen-7.IPS 3- 5
16:455. Yllätys-6. MP sininen 2- 0 16:455.Tups Valkoinen-6. FC Reipas 4- 1
17:203. PEPO Violetti-4. JJK 2- 1 17:203. Yllätys-4. LAUTP 3- 0
17:551. WJK-2. LAUTP 0- 0 17:551. Kultsu-2.MP Valkoinen 7- 0
    rp. 2 - 0        

 

 

Otteluohjelma

 

Turnaussäännöt

 

 

 

 

 Turnaukseen osallistuvat joukkueet: (59 joukkuetta)

 

F8 (08-synt.) F9 (07-synt.) E10 (06-synt.) E11 (05-synt.)
       
Tasolohko A Tasolohko A Tasolohko A Tasolohko A
PEPO Violetti PEPO Violetti PEPO Violetti PEPO Violetti
LAUTP LAUTP LAUTP Ylämyllyn Yllätys
LAUTP Sin. MP Sininen MP Sininen JIPPO Musta
JIPPO Pun. JIPPO KoNa Karhula FC Reipas Oranssi
IPS Vandaalit IPS Ylämyllyn Yllätys IPS Punainen
Sudet   IPS Punainen Fc LaPa
StU   WJK Varkaus  
FC Anttola/STPS   JJK  
Tasolohko B Tasolohko B Tasolohko B Tasolohko B
PEPO Keltainen PEPO Keltainen PEPO Keltainen PEPO Keltainen
PEPO Lila PEPO Lila LAUTP MP
LAUTP Valk. LAUTP MP Valkoinen JIPPO Punainen
LAUTP Vihr. MP Valkoinen FC Reipas Sudet Punainen
IPS Hunnit MP Sin.Valk. Ylämyllyn Yllätys FC Vaajakoski
Kultsu Ri-Pa IPS Musta FC Reipas Musta
MiKi KoNa Karhula Sin. Kultsu LAUTP
FC Anttola/STPS KoNa Karhula Valk. Tups Valkoinen IPS Musta