2018

Huhtari Cup 14.-15.4.2018 Lappeenrannassa

 

Järjestyksessään XVIV (19.) Huhtari Cup Lappeenrannassa Sammonlahden tekonurmella ja Visma Areenalla.

Turnaus on ikäluokille P8-P11.

Kaikissa ikäluokissa pelataan Tasolohko A ja Tasolohko B (kilpa- ja haastelohkot).

Tarkemmat tiedot:

  • Lauantaina 14.4.2018 pelaavat P9- ja P11- pojat
  • Sunnuntaina 15.4.2018 pelaavat P8- ja P10-pojat
  • P8- ja P9-poikien ottelut pelataan uudella Visma Areenalla
  • P10- ja P11-poikien ottelut pelataan uusitulla Sammonlahden tekonurmella

Turnausruokailusta tietoa Huhtari Cup:n etusivulla.

Turnaukseen ilmoittautuneet joukkueet: (26.3.2018)

P8 (10-synt.) P9 (09-synt.) P10 (08-synt.) P11 (07-synt.)
       
Tasolohko A Tasolohko A Tasolohko A Tasolohko A
PEPO/Violetti PEPO/Violetti PEPO/Violetti PEPO/Violetti
LAUTP Ri-Pa KAJO KP-75
IPS/Punainen JIPPO LAUTP/Sininen LAUTP
KoNa/Salamat IPS/Punainen Kultsu LAUTP/Valkoinen
  SiU STPS/Musta FC Viborg
  Holstin Dynamo JIPPO  
    IPS/Vandaalit  
    HAPK/Vihreä  
    TÄYNNÄ!  
       
Tasolohko B Tasolohko B Tasolohko B Tasolohko B
PEPO/Keltainen PEPO/Keltainen PEPO/Keltainen PEPO/Keltainen
PEPO/Lila PEPO/Lila PEPO/Lila KP-75/Barcelona
LAUTP/Valkoinen KoNa/Salamat Kultsu PeKa
IPS/Musta IPS/Musta LAUTP LAUTP/Haastajat
KoNa/Salamat2 FC Anttola STPS/Keltainen Sudet
  HaPa HAPK/Valkoinen Ylämyllyn Yllätys
  PEPO/08 Ylämyllyn Yllätys FC Lapa
    KoNa Salamat 09 FC Kerimäki
    TÄYNNÄ! TÄYNNÄ!

 

P8 Huhtari Cup sunnuntai 15.4.             
peliaika A -taso 2x12 min, B -taso 1x20            
                
Visma Areena 1      Visma Areena 2      
klo   taso   klo   taso   
10:30PEPO/Lila-IPS/MustaB1-210:30LAUTP/Valkoinen-PEPO/KeltainenB1-0
10:55PEPO/Violetti-IPS/PunainenA2-310:55LAUTP-KoNa/SalamatA2-4
11:25KoNa/Salamat2-PEPO/LilaB1-311:25IPS/Musta-LAUTP/ValkoinenB1-5
11:50PEPO/Violetti-KoNa/SalamatA6-011:50IPS/Punainen-LAUTPA8-5
12:20PEPO/Keltainen-IPS/MustaB4-112:20LAUTP/Valkoinen-KoNa/Salamat2B4-2
12:45LAUTP-PEPO/ViolettiA2-1012:45KoNa/Salamat-IPS/PunainenA10-3
13:15KoNa/Salamat2-PEPO/KeltainenB2-413:15PEPO/Lila-LAUTP/ValkoinenB2-1
13:40PEPO/Keltainen-PEPO/LilaB4-313:40IPS/Musta-KoNa/Salamat2B1-10
14:05       14:05       
                
P9 Huhtari Cup lauantaina 14.4.             
peliaika 1x20 min              
                
Visma Areena 1      Visma Areena 2      
klo   taso   klo   taso   
9:30SiU-PEPO/ViolettiA0-59:30Ri-Pa-IPS/PunainenA1-5
9:55PEPO/Violetti-Ri-PaA3-29:55IPS/Punainen-SiUA1-0
10:30JIPPO-Ri-PaA2-210:30SiU-Holstin DynamoA0-7
10:55PEPO/Violetti-JIPPOA3-210:55Holstin Dynamo-IPS/PunainenA7-0
11:30PEPO/Violetti-IPS/PunainenA0-011:30SiU-Ri-PaA2-1
11:55HaPa-PEPO/KeltainenB2-111:55FC Anttola-KoNa/SalamatB3-2
12:20Ri-Pa-Holstin DynamoA1-812:20SiU-JIPPOA2-2
12:45KoNa/Salamat-PEPO/LilaB2-312:45FC Anttola-IPS/MustaB3-0
13:10Holstin Dynamo-PEPO/ViolettiA1-213:10IPS/Punainen-JIPPOA1-4
13:35HaPa-PEPO/08B4-213:35PEPO/Keltainen-IPS/MustaB5-3
14:00Holstin Dynamo-JIPPOA2-114:00PEPO/Lila-FC AnttolaB0-4
14:25PEPO/08-KoNa/SalamatB2-214:25IPS/Musta-HaPaB1-2
14:50PEPO/Lila-PEPO/08B7-114:50PEPO/Keltainen-FC AnttolaB2-4
15:15IPS/Musta-KoNa/SalamatB3-215:15FC Anttola-HaPaB4-0
15:40KoNa/Salamat-PEPO/KeltainenB4-015:40HaPa-PEPO/LilaB0-3
16:05PEPO/Lila-PEPO/KeltainenB0-016:05PEPO/08-IPS/MustaB2-1
16:30       16:30       
                
P10 Huhtari Cup sunnuntai 15.4.             
peliaika 1*30 min              
                
Taso A Lohko A      Taso B Lohko A      
klo   kenttä   klo   kenttä   
11:20PEPO/Violetti-KAJOSL 18-0 09:00PEPO/Keltainen-HAPK/ValkoinenSL 16-0 
11:20JIPPO-HAPK/VihreäSL 23-1 09:00Kultsu/Punainen-KoNa SalamatSL 20-4 
12:30PEPO/Violetti-HAPK/VihreäSL 16-0 10:10PEPO/Keltainen-KoNa SalamatSL 14-0 
12:30KAJO-JIPPOSL 21-2 10:10HAPK/Valkoinen-Kultsu/PunainenSL 25-0 
14:50JIPPO-PEPO/ViolettiSL 10-6 13:40Kultsu/Punainen-PEPO/KeltainenSL 10-12 
14:50HAPK/Vihreä-KAJOSL 20-8 13:40KoNa Salamat-HAPK/ValkoinenSL 27-0 
                
                
Taso A Lohko B      Taso B Lohko B      
klo   kenttä   klo   kenttä   
11:55IPS/Vandaalit-STPS/MustaSL 12-3 09:35PEPO/Lila-LAUTPSL 10-9 
11:55LAUTP/Sininen-Kultsu/MustaSL 22-2 09:35STPS/Keltainen-Ylämyllyn YllätysSL 20-2 
13:05Kultsu/Musta-IPS/VandaalitSL 16-0 10:45PEPO/Lila-Ylämyllyn YllätysSL 10-2 
13:05LAUTP/Sininen-STPS/MustaSL 26-1 10:45LAUTP-STPS/KeltainenSL 210-0 
15:25IPS/Vandaalit-LAUTP/SininenSL 10-4 14:15STPS/Keltainen-PEPO/LilaSL 10-1 
15:25STPS/Musta-Kultsu/MustaSL 21-6 14:15Ylämyllyn Yllätys-LAUTPSL 20-6 
                
Taso A sijoitus      Taso B sijoitus      
klo   kenttä   klo   kenttä   
17:10HAPK Vihreä-IPS VandaalitSL 28-2 16:00Kultsu Punainen-STPS KeltainenSL 24-3 
17:10STPS Musta-KAJOSL 11-4 16:00PEPO Lila-HAPK ValkoinenSL 10-10 
17:45JIPPO-LAUTPSL 24-0 16:35KoNa Salamat-Ylämyllyn YllätysSL 27- 0 
17:45PEPO Violetti-Kultsu MustaSL 12-0 16:35PEPO Keltainen-LAUTPSL 14- 0  
18:20Palkintojen jako      17:05Palkintojen jako      
                
P11 Huhtari Cup lauantai 14.4.             
peliaika 1*30 min              
                
Taso A       Taso B Lohko A      
klo   kenttä   klo   kenttä   
10:00PEPO/Violetti-LAUTP/ValkoinenSL 12-110:35PEPO/Keltainen-FC KerimäkiSL 11-0
10:00KP-75-LAUTPSL 25-110:35KP-75/Barcelona-Ylämyllyn YllätysSL 20-3
11:45LAUTP-PEPO/ViolettiSL 11-312:20PEPO/Keltainen-Ylämyllyn YllätysSL 10-0
11:45FC Viborg-KP-75SL 20-312:20FC Kerimäki-KP-75/BarcelonaSL 23-3
13:30PEPO/Violetti-FC ViborgSL 12-114:05KP-75/Barcelona-PEPO/KeltainenSL 10-1
13:30LAUTP/Valkoinen-LAUTPSL 24-214:05Ylämyllyn Yllätys-FC KerimäkiSL 24-1
15:15KP-75-PEPO/ViolettiSL 11-0        
15:15FC Viborg-LAUTP/ValkoinenSL 22-0        
17:00LAUTP/Valkoinen-KP-75SL 10-4Taso B Lohko B      
17:00LAUTP-FC ViborgSL 22-1klo   kenttä   
17:40Palkintojen jako      11:10LAUTP/Haastajat-SudetSL 10-1
        11:10PeKa-FC LapaSL 21-2
        12:55Sudet-PeKaSL 12-2
        12:55LAUTP/Haastajat-FC LapaSL 21-4
        14:40PeKa-LAUTP/HaastajatSL 11-2
        14:40FC Lapa-SudetSL 23-0
                
    Sijat   Taso B sijoitus       
        klo   kenttä   
    7-8 15:50KP-75 Barcelona-PeKaSL 24-1
    5-6 15:50 LAUTP Haast.-FC KerimäkiSL 14-1
    3-4 16:25PEPO-SudetSL 20-3
    -2 16:25YLLÄTYS-FC LaPaSL 14-0
        17:00Palkintojen jako