2019

Huhtari Cup 13.-14.4.2019 Lappeenrannassa 

 

Järjestyksessään XX (20.) Huhtari Cup Lappeenrannassa Sammonlahden tekonurmella ja Visma Areenalla.

Ensimmäinen Huhtari Cup järjestettiin vuonna 2000.

Turnaus on ikäluokille P8-P11.

Kaikissa ikäluokissa pelataan Tasolohko A ja Tasolohko B (kilpa- ja haastelohkot).

Tarkemmat tiedot:

  • Lauantaina 13.4.2019 pelaavat P9- ja P11- pojat
  • Sunnuntaina 14.4.2019 pelaavat P8- ja P10-pojat
  • P8- ja P9-poikien ottelut pelataan uudella Visma Areenalla
  • P10- ja P11-poikien ottelut pelataan Sammonlahden tekonurmella

Turnaukseen osallistuvat joukkueet ja otteluohjelmat:

 

P8 (2011-syntyneet) P9 (2010-syntyneet) P10 (2009-syntyneet) P11 (2008-syntyneet)
P8 otteluohjelma P9 otteluohjelma P10 otteluohjelma P11 otteluohjelma
       
Tasolohko A ( jouk.) Tasolohko A (8 jouk.) Tasolohko A (8 jouk.)  
PEPO/Violetti PEPO/Violetti PEPO/Violetti PEPO/Keltainen
LAUTP IPS/Punainen FCFJ/1 KULTSU
LAUTP/Sininen MP/Sininen Komeetat/Mars Kumu JT
FCF VYBORG/1 FCF VYBORG/1 IPS IPS
FCF VYBORG/2 Holstin Dynamo FC Kuusysi/Valkoinen LAUTP/Valkoinen
IPS/Punainen FC Kerimäki JIPPO/Punainen LehPa
PEPO/Tytöt Sudet LePa PEPO/Violetti
KULTSU LAUTP Holstin Dynamo LAUTP/Sininen
TÄYNNÄ!! TÄYNNÄ!! TÄYNNÄ!! TÄYNNÄ!!
       
Tasolohko B (8 jouk.) Tasolohko B (8 jouk.) Tasolohko B (8 jouk.)  
PEPO/Keltainen PEPO/Keltainen PEPO/Keltainen  
PEPO/Lila PEPO/Lila PEPO/Lila  
LAUTP/Valkoinen LAUTP/SiniValkoinen FCFJ/2  
IPS/Musta IPS/Musta NOPSA  
PaU MP/Valkoinen LAUTP/Sininen  
6 FCF VYBORG/2 KULTSU  
7 STPS FC Kuusysi/Sininen  
8 Fc LaPa JIPPO/Musta  
  TÄYNNÄ!! TÄYNNÄ!!  
       
P8 Huhtari Cup sunnuntai 14.4.              
peliaika A -taso 1x20 min, B -taso 1x25min            
                
Visma Areena 1      Visma Areena 2      
klo   taso   klo   taso   
10:00LAUTP/Sininen-IPS/PunainenA - 10:00PEPO/Violetti-FCF VYBORG/1A - 
10:25FCF VYBORG/2-PEPO/TytötA - 10:25LAUTP-KULTSUA - 
10:50IPS/Punainen-FCF VYBORG/2A - 10:50FCF VYBORG/1-LAUTPA - 
11:15PEPO/Tytöt-LAUTP/SininenA - 11:15KULTSU-PEPO/ViolettiA - 
11:40FCF VYBORG/2-LAUTP/SininenA - 11:40FCF VYBORG/1-KULTSUA - 
12:05IPS/Punainen-PEPO/TytötA - 12:05PEPO/Violetti-LAUTPA - 
12:30PEPO/Keltainen-LAUTP/ValkoinenB - 12:30PEPO/Lila-IPS/MustaB - 
13:00PEPO/Tytöt-FCF VYBORG/1A - 13:00PEPO/Violetti-FCF VYBORG/2A - 
13:30LAUTP/Sininen-KULTSUA - 13:30LAUTP-IPS/PunainenA - 
13:55IPS/Musta-PEPO/KeltainenB - 13:55PaU-PEPO/LilaB - 
14:25FCF VYBORG/1-LAUTP/SininenA - 14:25FCF VYBORG/2-LAUTPA - 
14:50PEPO/Keltainen-PaUB - 14:50LAUTP/Valkoinen-IPS/MustaB - 
15:10KULTSU-PEPO/TytötA - 15:10IPS/Punainen-PEPO/ViolettiA - 
15:35PEPO/Lila-PEPO/KeltainenB - 15:35PaU-LAUTP/ValkoinenB - 
16:05LAUTP/Valkoinen-PEPO/LilaB - 16:05IPS/Musta-PaUB - 
16:30       16:30       
                
                
P9 Huhtari Cup lauantaina 13.4.              
peliaika 1x20 min              
                
Visma Areena 1      Visma Areena 2      
klo   taso   klo   taso   
9:30PEPO/Violetti-IPS/PunainenA - 9:30PEPO/Lila-IPS/MustaB - 
9:55MP/Sininen-FCF VYBORG/1A - 9:55MP/Valkoinen-FCF VYBORG/2B - 
10:20FCF VYBORG/1-PEPO/ViolettiA - 10:20MP/Valkoinen-IPS/MustaB - 
10:45IPS/Punainen-MP/SininenA - 10:45FCF VYBORG/2-PEPO/LilaB - 
11:10FCF VYBORG/1-IPS/PunainenA - 11:10FCF VYBORG/2-IPS/MustaB - 
11:35PEPO/Violetti-MP/SininenA - 11:35PEPO/Lila-MP/ValkoinenB - 
12:00FCF VYBORG/1-FC KerimäkiA - 12:00IPS/Musta-PEPO/KeltainenB - 
12:25IPS/Punainen-LAUTPA - 12:25PEPO/Keltainen-MP/ValkoinenB - 
12:50MP/Sininen-SudetA - 12:50STPS-IPS/MustaB - 
13:15LAUTP-MP/SininenA - 13:15FCF VYBORG/2-Fc LaPaB - 
13:40Sudet-IPS/PunainenA - 13:40MP/Valkoinen-STPSB - 
14:05PEPO/Violetti-Holstin DynamoA - 14:05LAUTP/SiniValkoinen-FCF VYBORG/2B - 
14:30PEPO/Violetti-FC KerimäkiA - 14:30Fc LaPa-PEPO/LilaB - 
14:55Holstin Dynamo-FCF VYBORG/1A - 14:55PEPO/Lila-LAUTP/SiniValkoinenB - 
15:20FC Kerimäki-LAUTPA - 15:20LAUTP/SiniValkoinen-STPSB - 
15:45Holstin Dynamo-SudetA - 15:45PEPO/Keltainen-Fc LaPaB - 
16:10LAUTP-Holstin DynamoA - 16:10Fc LaPa-LAUTP/SiniValkoinenB - 
16:35Sudet-FC KerimäkiA - 16:35STPS-PEPO/KeltainenB - 
17:00Holstin Dynamo-FC KerimäkiA - 17:00STPS-Fc LaPaB - 
17:25Sudet-LAUTPA - 17:25PEPO/Keltainen-LAUTP/SiniValkoinenB - 
17:50       17:50       
                
                
P10 Huhtari Cup sunnuntai 14.4.             
peliaika 1x30 min              
                
Taso A Lohko A      Taso B Lohko A      
klo   kenttä   klo   kenttä   
11:20PEPO/Violetti-FCFJ/1SL 1 0-7 09:00PEPO/Keltainen-KULTSUSL 1 2-3 
11:20LePa-Holstin DynamoSL 2 2-0 09:00NOPSA-LAUTP/SininenSL 2 0-8 
12:30Holstin Dynamo-PEPO/ViolettiSL 1 6-0 10:10KULTSU-NOPSASL 1 5-0 
12:30FCFJ/1-LePaSL 2 5-1 10:10LAUTP/Sininen-PEPO/KeltainenSL 2 5-0 
14:50PEPO/Violetti-LePaSL 1 1-2 13:40PEPO/Keltainen-NOPSASL 1 3-0 
14:50Holstin Dynamo-FCFJ/1SL 2 2-3 13:40KULTSU-LAUTP/SininenSL 2 0-4 
                
                
Taso A Lohko B      Taso B Lohko B      
klo   kenttä   klo   kenttä   
11:55Komeetat/Mars-FC Kuusysi/ValkoinenSL 1 1-6 09:35PEPO/Lila-FCFJ/2SL 1 1-2 
11:55JIPPO/Punainen-IPSSL 2 0-0 09:35FC Kuusysi/Sininen-JIPPO/MustaSL 2 5-1 
13:05IPS-Komeetat/MarsSL 1 1-3 10:45FCFJ/2-FC Kuusysi/SininenSL 1 3-3 
13:05FC Kuusysi/Valkoinen-JIPPO/PunainenSL 2 7-0 10:45JIPPO/Musta-PEPO/LilaSL 2 2-3 
15:25Komeetat/Mars-JIPPO/PunainenSL 1 1-1 14:15PEPO/Lila-FC Kuusysi/SininenSL 1 0-6 
15:25FC Kuusysi/Valkoinen-IPSSL 214-0 14:15FCFJ/2-JIPPO/MustaSL 2 3-0 
                
Taso A sijoitus      Taso B sijoitus      
klo   kenttä   klo   kenttä   
17:10PEPO/Violetti-IPSSL 2 6-0 16:00NOPSA-JIPPO/MustaSL 2 0-2 
17:10JIPPO/Punainen-Holstin DynamoSL 1 0-12 16:00PEPO/Lila-PEPO/KeltainenSL 1 2-5 
17:45LePa-Komeetat/MarsSL 2 4-1 16:35KULTSU-FCFJ/2SL 2 1-3 
17:45FCFJ/1-FC Kuusysi/ValkoinenSL 1 4-2 16:35LAUTP/Sininen-FC Kuusysi/SininenSL 1 1-2rp
18:20Palkintojen jako      17:05Palkintojen jako      
                
                
P11 Huhtari Cup lauantai 13.4.              
peliaika 1x30 min              
                
P11 Lohko A      P11 Lohko B      
klo   kenttä   klo   kenttä   
10:00PEPO/Keltainen-KULTSUSL 11-410:40PEPO/Violetti-IPSSL 14-1
10:00Kumu JT-LAUTP/ValkoinenSL 20-110:40LAUTP/Sininen-LehPaSL 20-4
11:20LAUTP/Valkoinen-PEPO/KeltainenSL 15-012:00LehPa-PEPO/ViolettiSL 10-2
11:20KULTSU-Kumu JTSL 21-012:00IPS-LAUTP/SininenSL 21-2
13:15PEPO/Keltainen-Kumu JTSL 12-213:50PEPO/Violetti-LAUTP/SininenSL 10-0
13:15KULTSU-LAUTP/ValkoinenSL 22-113:50LehPa-IPSSL 21-1
                
                
                
P11 sijoitus               
klo   kenttä           
15:20PEPO/Keltainen-IPSSL 21-4 sijat 7-8      
15:20LAUTP/Sininen-Kumu JtSL 12-0 sijat 5-6      
16:00LAUTP/Valkoinen-LehPaSL 20-1 sijat 3-4      
16:00KULTSU-PEPO/ViolettiSL 10-3 sijat 1-2      
16:45Palkintojen jako