2014

(Päiväys 24.8.2014)

 

Vuoden 2014 Junnusunnuntai su 24.8. klo 10-18 Sammonlahden molemmilla kentillä

 

KUVIA tapahtumasta täällä

 

Tapahtuma sai aamulla uutta käännettä kun aamun lyhytaikainen rankkasade kasteli nurmikentän siten että vanhempien poikien ikäluokkien pelit jouduttiin siirtämään Amiksen tekonurmelle (E11, D12 ja D13).

Mutta kaikkiaan 57 peliä 63 pelistä pystyttiin pelaamaan Sammonlahdessa.

Kaikkien 7-, 8- ja 9-vuotisten pelien (yht. 56 kpl) tuomareina olivat miesten kolmosen joukkueen Lappee JK:n pelaajat, ja tästä suuresta urakasta heille suuri kiitos ! (Lappee JK:n sivuille pääset: www.lappeenjk.fi).

Tapahtumassa järjestettiin myös PEPO:n miesten edustusjoukkueen pelaajien (Eero-Kaappo Koivisto, Peetu Juntunen, Jirko Sorsa ja Markus Kyläheiko) ylläpitämä potkunopeuskilpailu pallotutkan avulla. Potkutuloksia tapahtuman omilla sivuilla täällä

Tapahtuman kuvasatoa löydät tapahtumasponsorin facebook-sivuilta täältä. Muista osallistua kilpailuun vielä omilla kuvillasi siellä.

 

7-, 8- ja 9-vuotiaiden otteluohjelma / tekonurmella:

sarjaklokoti vieraskenttä
F910:00LAUTP-PEPO Keltainen1
F910:00LuPo-StU tytöt2
F910:00LAUTP Valkoinen-PEPO Violetti3
F910:00StU-Taiki Kalkkarot4
      
F910:30PEPO Lila-LAUTP1
F910:30PEPO Keltainen-LuPo2
F910:30PEPO Musta-LAUTP Valkoinen3
F910:30PEPO Violetti-StU4
      
F811:00IPS Valkoinen-PEPO Keltainen1
F811:00Kultsu Punainen-SiU Sininen2
F811:00Taiki Kobrat-PEPO Violetti3
F811:00SiU Valkoinen-IPS Punainen4
      
F811:30PEPO Lila-IPS Valkoinen1
F811:30PEPO Keltainen-Kultsu Punainen2
F811:30PEPO Vihreä-Taiki Kobrat3
F811:30PEPO Violetti-SiU Valkoinen4
      
F912:00StU tytöt-PEPO Keltainen1
F912:00LuPo-PEPO Lila2
F912:00Taiki Kalkkarot-PEPO Violetti3
F912:00StU-PEPO Musta4
      
F812:30SiU Sininen-PEPO Keltainen1
F812:30Kultsu Punainen-PEPO Lila2
F812:30IPS Punainen-PEPO Violetti3
F812:30SiU Valkoinen-PEPO Vihreä4
      
F713:00PEPO Violetti-IPS Valkoinen1
F713:00PEPO Keltainen-LAUTP Sininen2
F713:00PEPO Lila-IPS Musta3
F713:00LAUTP Valkoinen-Kultsu4
      
F713:30IPS Valkoinen-PEPO Keltainen1
F713:30LAUTP Sininen-PEPO Lila2
F713:30LAUTP Valkoinen-IPS Musta3
F713:30Kultsu-PEPO Violetti4
      
F914:00PEPO Lila-StU tytöt1
F914:00LAUTP-LuPo2
F914:00PEPO Musta-Taiki Kalkkarot3
F914:00LAUTP Valkoinen-StU4
      
F914:30StU Tytöt-PEPO Musta1
F914:30LAUTP-PEPO Violetti2
F914:30PEPO Lila-Taiki Kalkkarot3
F914:30PEPO Keltainen-LAUTP Valkoinen4
      
F815:00PEPO Lila-SiU Sininen1
F815:00IPS Valkoinen-Kultsu Punainen2
F815:00PEPO Vihreä-IPS Punainen3
F815:00Taiki Kobrat-SiU Valkoinen4
      
F815:30SiU Sininen-PEPO Vihreä1
F815:30IPS Valkoinen-PEPO Violetti2
F815:30PEPO Lila-IPS Punainen3
F815:30PEPO Keltainen-Taiki Kobrat4
      
F716:00PEPO Violetti-LAUTP Valkoinen1
F716:00PEPO Keltainen-Kultsu2
F716:00PEPO Lila-IPS Valkoinen3
F716:00IPS Musta-LAUTP Sininen4
      
F716:30PEPO Lila-LAUTP Valkoinen1
F716:30IPS Musta-PEPO Keltainen2
F716:30IPS Valkoinen-Kultsu3
F716:30LAUTP Sininen-PEPO Violetti4

 

 Vanhempien ikäluokkien pelit:

E11 ykk.su24.8.11.00PEPO-HaPK ValkoinenAmis
E11 ykk.su24.8.11.00Kultsu-MYPAAmis
E11 ykk.su24.8.12.10HaPK Valkoinen-KultsuAmis
E11 ykk.su24.8.12.10MYPA-PEPOAmis
D13 kakk.su24.8.15.30PEPO-PeKaAmis
C15 ykk.su24.8.17.30PEPO-KJP yj.Slahti tn