Junnusunnuntai

Vuosittain elokuussa järjestettävä Junnusunnuntai-tapahtuma on pääosin pelitapahtuma. Koulujen alettua Sammonlahdessa pelataan suuri määrä pelejä sekä nurmella että tekonurmella.

Ensimmäinen Junnusunnuntai järjestettiin vuonna 2004 ja tapahtuman isänä oli Juha Kiukas.

Tavoite on että lähes kaikki nuorimmat PEPOn juniorijoukkueet pelaavat pelejä Junnusunnuntaina. Toinen tavoite on saada pelikumppaneiksi paljon lähialueen eri seurojen joukkueita.

Tilastot tapahtumasta:

  • Joukkueita on ollut mukana noin 40-55 kpl
  • Otteluita pelattu noin 70-80 kpl
  • Pelaajia mukana noin 500-600
  • Tapahtumassa vierailijoita noin 1500-2000 ihmistä

​Perinteisen tapahtuman osalta on ollut vain yksi katkos: vuodesta 2004 alkaen ainoastaan kaudella 2020 tapahtuma jouduttiin peruuttamaan Korona-epidemian rajoitusten takia.

 

XVII Junnusunnuntai 15.8.2021 

 

Ohjelma:

Korttelisarjat:

P8 EK Kortteli09:30:00Sammonlahti TN 1 APEPO/Lila-Kultsu/Musta
P8 EK Kortteli09:30:00Sammonlahti TN 1 BIPS/punamusta-FC LaPa
P8 EK Kortteli09:30:00Sammonlahti TN 2 APEPO/T12-13-SiU/Tytöt
P8 EK Kortteli09:30:00Sammonlahti TN 2 BIPS/2-TaiKi/sininen
      
P11-10 EK Kortteli10:00:00Sammonlahti TN 1 APEPO/Musta-SiU
P11-10 EK Kortteli10:00:00Sammonlahti TN 1 BLuPo-StU
P11-10 EK Kortteli10:00:00Sammonlahti TN 2 APEPO/Valkoinen-FC LaPa
P11-10 EK Kortteli10:00:00Sammonlahti TN 2 BPEPO/Lila-FC LaPa/Punainen
      
P8 EK Kortteli10:30:00Sammonlahti TN 1 AKultsu/Musta-IPS/Punamusta
P8 EK Kortteli10:30:00Sammonlahti TN 1 BFC LaPa-PEPO/T12-13
P8 EK Kortteli10:30:00Sammonlahti TN 2 ASiU/Tytöt-IPS/2
P8 EK Kortteli10:30:00Sammonlahti TN 2 BTaiKi/Sininen-PEPO/Lila
      
P11-10 EK Kortteli11:00:00Sammonlahti TN 1 ASiU-LuPo
P11-10 EK Kortteli11:00:00Sammonlahti TN 1 BStU-PEPO/Valkoinen
P11-10 EK Kortteli11:00:00Sammonlahti TN 2 AFC LaPa-PEPO/Lila
P11-10 EK Kortteli11:00:00Sammonlahti TN 2 BFC LaPa/Punainen-TaiKi
      
P8 EK Kortteli11:30:00Sammonlahti TN 1 APEPO/T12-13-Kultsu/Musta
P8 EK Kortteli11:30:00Sammonlahti TN 1 BIPS/2-FC LaPa
P8 EK Kortteli11:30:00Sammonlahti TN 2 APEPO/Lila-SiU/Tytöt
P8 EK Kortteli11:30:00Sammonlahti TN 2 BIPS/punamusta-TaiKi/sininen
      
P11-10 EK Kortteli12:00:00Sammonlahti TN 1 ALuPo-PEPO/Musta
P11-10 EK Kortteli12:00:00Sammonlahti TN 1 BPEPO/Valkoinen-SiU
P11-10 EK Kortteli12:00:00Sammonlahti TN 2 APEPO/Lila-StU
P11-10 EK Kortteli12:00:00Sammonlahti TN 2 BTaIKi-FC LaPa
      
P7 EK Kortteli12:30:00Sammonlahti TN 1 ASiU-IPS/Punainen
P7 EK Kortteli12:30:00Sammonlahti TN 1 BLAUTP/Vihreä-PEPO/Keltainen
P7 EK Kortteli12:30:00Sammonlahti TN 2 ALAUTP/Valkoinen-PEPO/Musta
P7 EK Kortteli12:30:00Sammonlahti TN 2 BPEPO/Lila-IPS/Musta
      
P7 EK Kortteli13:00:00Sammonlahti TN 1 APEPO/Valkoinen-Kultsu
P7 EK Kortteli13:00:00Sammonlahti TN 1 BPEPO/Violetti-FC LaPa
P8 EK Kortteli13:00:00Sammonlahti TN 2 APEPO/Violetti-LAUTP
P8 EK Kortteli13:00:00Sammonlahti TN 2 BIPS-TaiKi/Punainen
      
P7 EK Kortteli13:30:00Sammonlahti TN 1 AIPS/Punainen-LAUTP/Vihreä
P7 EK Kortteli13:30:00Sammonlahti TN 1 BPEPO/Keltainen-LAUTP/Valkoinen
P7 EK Kortteli13:30:00Sammonlahti TN 2 APEPO/Musta-SiU
P8 EK Kortteli13:30:00Sammonlahti TN 2 BPEPO/Keltainen-LAUTP/Sininen
      
P7 EK Kortteli14:00:00Sammonlahti TN 1 AIPS/Musta-PEPO/Valkoinen
P7 EK Kortteli14:00:00Sammonlahti TN 1 BKultsu-PEPO/Violetti
P7 EK Kortteli14:00:00Sammonlahti TN 2 AFC LaPa-PEPO/Lila
P8 EK Kortteli14:00:00Sammonlahti TN 2 BLAUTP-IPS
      
P7 EK Kortteli14:30:00Sammonlahti TN 1 ALAUTP/Valkoinen-IPS/Punainen
P7 EK Kortteli14:30:00Sammonlahti TN 1 BSiU-PEPO/Keltainen
P8 EK Kortteli14:30:00Sammonlahti TN 2 ATaiKi/Punainen-PEPO/Keltainen
P8 EK Kortteli14:30:00Sammonlahti TN 2 BLAUTP/Sininen-PEPO/Violetti
      
P7 EK Kortteli15:00:00Sammonlahti TN 1 ALAUTP/Vihreä-PEPO/Musta
P7 EK Kortteli15:00:00Sammonlahti TN 1 BPEPO/Violetti-IPS/Musta
P7 EK Kortteli15:00:00Sammonlahti TN 2 APEPO/Lila-Kultsu
P7 EK Kortteli15:00:00Sammonlahti TN 2 BPEPO/Valkoinen-FC LaPa
      
P8 EK Kortteli15:30:00Sammonlahti TN 1 APEPO/Keltainen-LAUTP
P8 EK Kortteli15:30:00Sammonlahti TN 1 BPEPO/Violetti-TaiKi/Punainen
P8 EK Kortteli15:30:00Sammonlahti TN 2 AIPS-LAUTP/Sininen
      
P9 EK Kortteli16:00:00Sammonlahti TN 1 ATaiKi/Punainen-PEPO 13
P9 EK Kortteli16:00:00Sammonlahti TN 1 BKultsu/Punainen-LAUTP/Sininen
P9 EK Kortteli16:00:00Sammonlahti TN 2 ATaiKi/Sininen-LAUTP/Valkoinen
      
P9 EK Kortteli16:30:00Sammonlahti TN 1 AFC LaPa-PEPO/T11-12
P9 EK Kortteli16:30:00Sammonlahti TN 1 BIPS/Musta-StU/12
P9 EK Kortteli16:30:00Sammonlahti TN 2 AKultsu/Valkoinen-TaiKi/Tytöt
      
P9 EK Kortteli17:00:00Sammonlahti TN 1 APEPO 13-Kultsu/Punainen
P9 EK Kortteli17:00:00Sammonlahti TN 1 BLAUTP/Sininen-TaiKi/sininen
P9 EK Kortteli17:00:00Sammonlahti TN 2 ALAUTP/Valkoinen-TaiKi/Punainen
      
P9 EK Kortteli17:30:00Sammonlahti TN 1 APEPO/T11-12-IPS/Musta
P9 EK Kortteli17:30:00Sammonlahti TN 1 BStU/12-Kultsu/Valkoinen
P9 EK Kortteli17:30:00Sammonlahti TN 2 ATaiKi/Tytöt-FC LaPa
      
P9 EK Kortteli18:00:00Sammonlahti TN 1 ATaiKi/Sininen-PEPO 13
P9 EK Kortteli18:00:00Sammonlahti TN 1 BTaiKi/Punainen-LAUTP/Sininen
P9 EK Kortteli18:00:00Sammonlahti TN 2 AKultsu/Punainen-LAUTP/Valkoinen
      
P9 EK Kortteli18:30:00Sammonlahti TN 1 AKultsu/Valkoinen-PEPO/T11-12
P9 EK Kortteli18:30:00Sammonlahti TN 1 BFC LaPa-StU/12
P9 EK Kortteli18:30:00Sammonlahti TN 2 AIPS/Musta-TaiKi/Tytöt

 

     

Muut sarjat:

T11 itäPEPO-FC Peltirumpu 10Klo 11.00Slahti nurmi
T11 itäLAUTP-PU-62 11Klo 11.00Slahti nurmi
T11 itäFC Peltirumpu 10-LAUTPKlo 12.00Slahti nurmi
T11 itäPU-62 11-PEPOKlo 12.00Slahti nurmi
      
P12 ykk.itäPEPO-JIPPO-jKlo 13.00Slahti nurmi
P12 ykk.itäLAUTP/Sininen-LAUTP 10Klo 13.00Slahti nurmi
P12 ykk.itäJIPPO-j-LAUTP/SininenKlo 15.00Slahti nurmi
P12 ykk.itäLAUTP 10-PEPOKlo 15.00Slahti nurmi
      
kakkonen MPEPO-Atlantis FCklo 18.30Kimpinen